Úvodní strana Aktuality Důležité informace pro exkurzi

Důležité informace pro exkurzi

Dějepisná exkurze na Pražský hrad 18. ledna 2018, výstava českých korunovačních klenotů.

Pozor, důležité

• Odjezd od školy v 06.15. Děti, kterým je v autobuse špatně, tuto skutečnost nahlásí pedagogickému doprovodu. S sebou příslušný medikament.
  • Návrat mezi 16.00 - 17.00 hodinou k budově školy.
  • S sebou jídlo na celý den, zastávka na oběd není plánována.
  • Nezapomeňte, že odhlášku obědů ve Školní jídelně na daný den provádí rodiče.
  • S sebou si vzít batůžek a případně příruční zavazadlo, do areálu Pražského hradu si batůžek děti brát nemohou.
  • S sebou kapesné na útratu (pohledy, upomínkové předměty).

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ:

• Při vstupu do prostor areálu Pražského hradu proběhne bezpeč-nostní prohlídka.
  • Upozorňujeme, že návštěvníci nesmí vstupovat do prostor areálu Pražského hradu s žádnými bodnými, sečnými a střelnými zbraněmi (včetně například malých kapesních nožů) či jinými nebezpečnými předměty.
  • Před samotnou bezpečnostní prohlídkou je vhodné, aby si celá školní skupina uklidila veškeré kovové předměty a elektronická zařízení do příručních zavazadel, případně vyndala vše z kapes a všichni její členové měli tyto věci připraveny k odložení na stolek. Celý proces kontroly se tak výrazně urychlí.
  • Do Vladislavského sálu není možné vnášet batohy, větší tašky a kabelky a jiná objemná zavazadla a dále také PET lahve, potraviny, nápoje a deštníky. Všechny tyto věci si děti nechají v autobuse.

DALŠÍ INFORMACE:

• Fotografování je povoleno pouze bez blesku.
  • Vyzvánění mobilních telefonů musí být vypnuto před vstupem do Vladislavského sálu a po celou dobu účasti na výstavě.

• Po celou dobu exkurze platí školní řád. Děti reprezentují školu. Je předpokládán hlubší zájem o historii a minulost. Po programu na Hradě děti navštíví Národní muzeum, kde budou mít připravený lektorsky zajištěný program k výstavě "Fenomén Masaryk".

Martin Lamplot v. r.

<< Tříkrálová sbírka 2018