Důležité informace pro exkurzi - Základní škola Bratří Čapků Ústí nad Orlicí
Úvodní strana Aktuality Důležité informace pro exkurzi

Důležité informace pro exkurzi

Dějepisná exkurze na Pražský hrad 18. ledna 2018, výstava českých korunovačních klenotů.

Pozor, důležité

• Odjezd od školy v 06.15. Děti, kterým je v autobuse špatně, tuto skutečnost nahlásí pedagogickému doprovodu. S sebou příslušný medikament.
  • Návrat mezi 16.00 - 17.00 hodinou k budově školy.
  • S sebou jídlo na celý den, zastávka na oběd není plánována.
  • Nezapomeňte, že odhlášku obědů ve Školní jídelně na daný den provádí rodiče.
  • S sebou si vzít batůžek a případně příruční zavazadlo, do areálu Pražského hradu si batůžek děti brát nemohou.
  • S sebou kapesné na útratu (pohledy, upomínkové předměty).

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ:

• Při vstupu do prostor areálu Pražského hradu proběhne bezpeč-nostní prohlídka.
  • Upozorňujeme, že návštěvníci nesmí vstupovat do prostor areálu Pražského hradu s žádnými bodnými, sečnými a střelnými zbraněmi (včetně například malých kapesních nožů) či jinými nebezpečnými předměty.
  • Před samotnou bezpečnostní prohlídkou je vhodné, aby si celá školní skupina uklidila veškeré kovové předměty a elektronická zařízení do příručních zavazadel, případně vyndala vše z kapes a všichni její členové měli tyto věci připraveny k odložení na stolek. Celý proces kontroly se tak výrazně urychlí.
  • Do Vladislavského sálu není možné vnášet batohy, větší tašky a kabelky a jiná objemná zavazadla a dále také PET lahve, potraviny, nápoje a deštníky. Všechny tyto věci si děti nechají v autobuse.

DALŠÍ INFORMACE:

• Fotografování je povoleno pouze bez blesku.
  • Vyzvánění mobilních telefonů musí být vypnuto před vstupem do Vladislavského sálu a po celou dobu účasti na výstavě.

• Po celou dobu exkurze platí školní řád. Děti reprezentují školu. Je předpokládán hlubší zájem o historii a minulost. Po programu na Hradě děti navštíví Národní muzeum, kde budou mít připravený lektorsky zajištěný program k výstavě "Fenomén Masaryk".

Martin Lamplot v. r.

<< Tříkrálová sbírka 2018