Třída 2. C

Třídní učitel Mgr. Klára Maršíková
Hlavní učebna: 1. stupeň - 1. podlaží - 2. třída vlevo
Školní rok: 2017/2018

Vítáme Vás v naší indiánské třídě.

Jako správní inidáni máme svá indiánská jména: Bílá vlčice (Verunka), Havraní pero (Tomášek), Chytrá lasička (Péťa), Rychlá tlapa (Nikolka), Rychlá vlčice (Terezka), Bílý tygr (Gábinka), Kreslící kamínek (Alunka), Černý motýl (Davídek), Bílá tlapka (Adélka), Noční vánek (Staník), Luční motýl (Sofinka), Rudý vlk (Dominik), Rychlý sokol (Adámek), Chytrá vlčice (Verča), Rychlý tygr (Honzík), Zpívající potok (Evička), Rychlý panter (Robínke), Manita (Anička), Rychlý orel (Martin), Rychlá vrána (Duanek), Bílé pírko (Janička).

Zdravíme se indiánských pozdravem a ctíme indiánská pravidla:

Pracujeme ve prospěch celého kmene. Nasloucháme radám starších a moudřejších. Pomáháme ostatním - chráníme slabší. Chráníme také přírodu, jsme odvážný, samostatný a kamarádský. Mluvíme slušně a neposmíváme se.

V průběhu celého školního roku plníme různé indiánské úkoly, luštíme matematické rébusy a učíme se číst a psát. Také trénujeme indiánské dovednosti - např. chuť, čich, hmat, postřeh a jiné. V druhé půlce pololetí si budeme vyrábět oblečení, hudební nástroje, šperky a talismany.  Proto poctivě sbíráme za splněné úkoly pírka a už teď se moc těšíme na naše společné výtvory.

Rádi Vás budeme zásobovat fotografiemi - máte se na co těšit! :-)

Fotogalerie třídy

Třída 2. C - 2017/2018   Hra na obchod