Úvodní strana Výuka Dě - Dějepis

Vyučovací předmět na 2. stupni ZŠ, dotace: dvě hodiny týdně

Vyučující:

Bc. Martin Lamplot, mail: lamplot.martin@zsbcuo.cz

Absolvent Filozofické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, obor Historie se zaměřením na vzdělávání

Student Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor Učitelství Historie

Konzultační hodiny v 1. pololetí:

Poslední úterý v měsíci, vždy po mailové dohodě od 15.00 do 16.00 hodin

Prezentace pro kontrolu výuky budou dětem od 7. 10. 2019 sdíleny do osobní školní pošty.

Písemné opakování:

Ve dnech 31. října 2019, 1. listopadu 2019, 4. listopadu 2019 je možné napsat opravný test z Dě.

Témata písemného opakování

6. ročník (PS - Člověk v dějinách, Starší doba kamenná, Střední doba kamenná + prezentace na mailu)

7. ročník (PS - Stěhování národů - Franská říše, Byzantská říše + prezentace na mailu)

8. ročník (PS - Objevné plavby a jejich důsledky, Změny v hospodářství 16. století, Reformace, Rozmach Španělska a boj Nizozemí za nezávislost, Reformace v západoevropských zemích + prezentace na mailu)

9. ročník (PS - První světová válka, její cíle a průběh, Vývoj Ruska na začátku 20. století, České země za 1. světové války, Rozpad Rakousko - Uherska a vznik československého státu + prezentace na mailu)

Školní kolo v dějepisné olympiádě 2015

Dne 12.11.2015 se konalo školní kolo v Dějepisné olympiádě.