Úvodní strana Aktuality Projekt HOBIT

Projekt HOBIT

Projekt HOBIT na naší škole (HOdina BIologie pro živoT)

V rámci distanční výuky se žáci devátých tříd účastnili on-line podoby tohoto projektu. Týká se rozpoznání příznaků mozkové mrtvice od srdečního infarktu a následné pomoci. Ta je tím účinnější, čím je rychlejší. Vzhledem k tomu, že tato onemocnění postihují stále mladší věkové kategorie, má tento projekt své opodstatnění.

Odpovědi žáků na otázku, zda byl projekt pro ně užitečný:


“Hobit = program se mi líbil a jsem ráda že jsme ho měli, dozvěděla jsem se, jak to poznat, a také dobrou pomůcku která může zachránit život.”

“Ano bylo to pro mě užitečné, dozvěděla jsem se o tom o dost víc než jsem doposud věděla. Nejvíce si z celého HOBITU pamatuji zkratku FAST-face, arm, speech a time.”

“Pomohlo mi to v tom, jak rozpoznat mrtvici od infarktu a jak reagovat s případným střetem s tímto případem. Pomocí metody FAST poznám co je mrtvice a co ne.”

“Ano hodně. Předtím projektem jsem toho věděl o dost méně než vím teď. Určitě bych nevěděl, jak se zachovat a jak vůbec poznám že ten člověk mrtvici má.”

“ Projekt pro mě byl určitě velmi užitečný, doplnilo mi to těch pár věcí co už jsem věděla předtím. Ač doufám že to nikdy nebudu muset použít na někom blízkém, člověk nikdy neví co se může stát. V případě mrtvice je potřeba reagovat rychle, už budu vědět jak. Mělo by se zapojit mnohem více škol.”


Poděkování patří Ing. Marcele Pohankové, která je koordinátorkou projektu pro školy v Pardubickém kraji.

                                                                          Jitka Kučerová


<< Online konzultace pro rodiče

Žádost o ošetřovné od 14. 10. 2020 >>

Rychlé odkazy