Třída 5. A

Třídní učitel Mgr. Jakubcová Terezie
Hlavní učebna: Pavilon 1. stupně - 1. podlaží - 4. třída vlevo  
Školní rok: 2019/2020  • 1. úvodní informace o třídě

Pokud se Vám podaří zavítat do třídy 4. A, tak naleznete třicet usměvavých a veselých žáků.

Vzhledem k našemu počtu nás jistě nezastihnete v tichu. Máme si neustále o čem povídat, ať už se jedná o zážitky, které naplňují naše všední dny nebo společné aktivity s celou třídou.

  • 2. Edison

I naše třída měla možnost poznat studenty z různých zemí světa a seznámit se tak formou zajímavých prezentací s kulturou i životem v daných státech.  Se zaujetím jsme se dozvěděli pro nás nové informace o životě v Číně, Mexiku a Gruzii.

  • 3. Vánoční besídka

V předvánočním čase, jsme měli třídní besídku. Každý přinesl nějaké to cukroví a měli jsme zábavné dopoledne bez výuky. Nejvíce jsme si užili hru Sázky, ve které jsme navzájem poměřili naše schopnosti v různých zapeklitých úkolech. Každému pak udělal radost nejeden dáreček od jeho kamarádů.

  • 4. Program ve školní knihovně

Zúčastnili jsme se programu v naší školní knihovně. Čekalo nás téma Detektivní lekce, kde jsme se seznámili zajímavou formou s detektivním žánrem. Žáci si mohli vyzkoušet i práci detektiva na vlastní kůži, např. při snímání otisků prstů, popisu podezřelé osoby atd..

  • 5. Halloweenské tvoření

Zapojili jsme se do školní podzimní akce, kdy je možné přinést si do školy dýni, kterou žáci podle své fantazie přetvoří do lucerny. Všem se to velmi povedlo a mohli jsme tak rozšířit venkovní výzdobu naší školy o 13 krásných luceren.

  • 6. Abeceda peněz

V rámci vzdělávacího projektu Abeceda peněz jsme od září do prosince usilovně pracovali v naší třídní firmě “Happy presents”. Zde můžete nahlédnout jak vše probíhalo. Začali jsme návštěvou a prohlídkou banky a vyvrcholení proběhlo v rámci jarmarku na pobočce České spořitelny.

-        ke všem událostem prosím též o přidání fotografií, jsou v jednotlivých složkách na disku x, prosím též o změnu úvodních fotografií, pro rychlé dohledání jsem je všechny dala do aktuální květnové složky, číslo složky s fotografiemi vždy odpovídá číslu s textem, je tam i obrázek k úvodním informacím


Fotogalerie třídy

 Třída 5. A - 2019/2020  Kamenná krása
 Třída 4. A - 2018/2019  Výlet
 Edison
 Knihovna
 Vánoční besídka
 Halloween
 Certifikát České spořitelny
 Třída 3. A - 2017/2018  Výlet na Vyšehrad
 Slavíme den Afriky
 V knihovně
 Výlet do Brna
 Den úsměvů
 Integrační den
  Třída 2. A - 2016/2017  Výlet
 Čapkovy postavy
 Strom dobrých skutků
 Reportér Ondra
 Říše pohádek
 Návštěva Macha a Šebestové
 Sněhuláková láska
 Čertíci 
 Výtvarná výchova
 Třída 1. A - 2015/2016  Pohádkový den 
 Růženka aneb jak se budí holky
 Pohádková třída
 Pohádkové učení

Rychlé odkazy