Třída 5. A

Hlavní učebna: Pavilon 1. stupně - 1. podlaží - 4. třída vlevo
Školní rok: 2019/2020

• 1. úvodní informace o třídě

Pokud se Vám podaří zavítat do třídy 4. A, tak naleznete třicet usměvavých a veselých žáků.

Vzhledem k našemu počtu nás jistě nezastihnete v tichu. Máme si neustále o čem povídat, ať už se jedná o zážitky, které naplňují naše všední dny nebo společné aktivity s celou třídou.

• 2. Edison

I naše třída měla možnost poznat studenty z různých zemí světa a seznámit se tak formou zajímavých prezentací s kulturou i životem v daných státech.  Se zaujetím jsme se dozvěděli pro nás nové informace o životě v Číně, Mexiku a Gruzii.

• 3. Vánoční besídka

V předvánočním čase, jsme měli třídní besídku. Každý přinesl nějaké to cukroví a měli jsme zábavné dopoledne bez výuky. Nejvíce jsme si užili hru Sázky, ve které jsme navzájem poměřili naše schopnosti v různých zapeklitých úkolech. Každému pak udělal radost nejeden dáreček od jeho kamarádů.

• 4. Program ve školní knihovně

Zúčastnili jsme se programu v naší školní knihovně. Čekalo nás téma Detektivní lekce, kde jsme se seznámili zajímavou formou s detektivním žánrem. Žáci si mohli vyzkoušet i práci detektiva na vlastní kůži, např. při snímání otisků prstů, popisu podezřelé osoby atd..

• 5. Halloweenské tvoření

Zapojili jsme se do školní podzimní akce, kdy je možné přinést si do školy dýni, kterou žáci podle své fantazie přetvoří do lucerny. Všem se to velmi povedlo a mohli jsme tak rozšířit venkovní výzdobu naší školy o 13 krásných luceren.

• 6. Abeceda peněz

V rámci vzdělávacího projektu Abeceda peněz jsme od září do prosince usilovně pracovali v naší třídní firmě “Happy presents”. Zde můžete nahlédnout jak vše probíhalo. Začali jsme návštěvou a prohlídkou banky a vyvrcholení proběhlo v rámci jarmarku na pobočce České spořitelny.

-        ke všem událostem prosím též o přidání fotografií, jsou v jednotlivých složkách na disku x, prosím též o změnu úvodních fotografií, pro rychlé dohledání jsem je všechny dala do aktuální květnové složky, číslo složky s fotografiemi vždy odpovídá číslu s textem, je tam i obrázek k úvodním informacím

Fotogalerie třídy

Čertíci
 Výtvarná výchova