Úvodní strana Aktuality Výuka od 12. 4. 2021

Výuka od 12. 4. 2021

Nepřehlédněte

Všichni již jistě víte, že se od pondělí 12. dubna  navrátí do školních lavic 1. stupně ZŠ, a to v tzv. rotační výuce.

Od tohoto data by tedy 1. - 5. ročníky měly střídat týdny s prezenční a distanční výukou. Ostatní třídy zatím zůstávají u výuky distanční.

Třídy 1. stupně jsme rozdělili do dvou skupin - mladších ročníků (obě celé třídy s programem “Začít spolu”: 1.+2.+3.A i E, 1. a 2. třídy = 8 tříd) a starších ročníků (3., 4. a 5. třídy = 9 tříd), které tedy budou vyučovat následovně:

12. - 16. 4. mladší doma (DV) starší ve škole L

19. - 23. 4. mladší ve škole starší doma (DV) S

26. - 30. 4. mladší doma (DV) starší ve škole L

3. - 7. 5. mladší ve škole starší doma (DV) S

 

Testování - původně jsme zvažovali začít ve škole mladšími ročníky, ale nakonec jsme se rozhodli takto, hlavně z důvodu testování. Doufáme, že u těch starších získáme za první týden zkušenosti, které se budou hodit v dalším týdnu u mladších ročníků. Zde se dají i přes avizovanou snadnost, kterou máme navíc ověřenou při testováním stejným testem u zaměstnanců školy, předpokládat při testování problémy větší.

 

Testování žáků 2x týdně antigenním testem je nutnou podmínkou pro umožnění přítomnosti žáků ve škole (na prezenční výuce).

 

Testování se neprovádí u žáků, kteří absolvovali z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci v rozsahu podle platného mimořádného opatření MZ upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí žák prokazatelně před prvním testováním ve škole doložit.

Pokud ji škole nedoloží, tak se účastní testování dle harmonogramu školy (potvrzením se rozumí: potvrzení od lékaře, lékařská zpráva, zpráva z laboratoře v listinné či elektronické podobě).

Vše, co byste jako rodiče měli vědět o testování vašich dětí na COVID-19 ve školách naleznete ZDE

 

Školní družina - ranní družina bude žákům k dispozici od úterý do pátku vždy již od 6:00 h. V pondělí bude ranní družina uzavřena z důvodu povinného hromadného testování žáků.

Školní jídelna - všem žákům, kteří v jednotlivé týdny nastoupí na prezenční výuku budou automaticky přihlášeny obědy ve ŠJ. Kdo o obědy nebude mít zájem, nechť si je odhlásí. 

V aplikaci pro objednání obědů na  strava.cz v Profilu/Informace doporučujeme zjistit stav svého finančního konta. Pokud je přeplatek finančních prostředků na účtu ŠJ vyšší než 700 Kč, je dobré zvážit další zaslání finančních prostředků na následující měsíc.  

<< Prázdninové akce 2021

Péče o děti rodičů vybraných profesí od 12. 4. >>

Rychlé odkazy